⚡ Терміново
UkrPulse
Подорожі

Венеція штрафує за сидіння на сходах: як не отримати штраф

· 2 хв читання
Венеція штрафує за сидіння на сходах: як не отримати штраф
Венеція запровадила штрафи до 200 євро за сидіння на сходах та інші порушення туристичного етикету. Місто посилює контроль, а влада розглядає можливість збільшення плати за вхід для відвідувачів з 5 до 50 євро.

У Венеції туристів штрафують за сидіння на сходах: як уникнути покарання

Венеція запровадила суворі правила для туристів, порушення яких може коштувати відвідувачам до 200 євро. Про це розповіла тревел-журналістка Джої Гендлер, яка ледь не отримала штраф під час своєї першої поїздки до Італії.

Гендлер поділилася своїм досвідом у колонці для The Mirror. Вона пригадала, як у жовтні 2022 року після тривалої пішохідної екскурсії вирішила перекусити морозивом. Не знайшовши вільного столика в переповнених кафе, журналістка сіла на сходинки в затінку.

«Я вже збиралася скуштувати першу ложку, коли працівники неподалік почали активно жестикулювати, показуючи мені, щоб я підвелася. Як з’ясувалося, я порушила правило етикету, за яке можуть оштрафувати на суму від 100 до 200 євро», — розповіла вона в інтерв’ю Business Insider.

За що можуть оштрафувати туристів у Венеції

Заборона на сидіння на сходах, набережних та інших громадських місцях офіційно закріплена на сайті міської влади. У роз’ясненнях зазначено:

«Не вживайте їжу та напої, сидячи на землі; не сидіть і не лежіть на набережних, фундаментах будівель, пам’ятниках, мостах, сходах, колодязях і спеціальних помостах, призначених для пересування під час повеней».

За порушення цього правила передбачено штраф від 100 до 200 євро. Крім того, порушника можуть позбавити права перебувати в місці, де було скоєно проступок, на певний термін.

Влада пояснює такі обмеження необхідністю збереження міського середовища, підтримання чистоти та дотримання норм безпеки й гігієни.

Окрім сидіння на сходах, туристам заборонено:

  • купатися в каналах;
  • викидати сміття у недозволених місцях;
  • ходити містом у купальниках;
  • годувати голубів і чайок;
  • пересуватися на велосипедах у певних районах;
  • ночувати у громадських місцях.

За порушення цих правил передбачені штрафи від 25 до 500 євро.

Плата за вхід: суперечлива ініціатива влади

У 2024 році Венеція стала першим містом у світі, яке запровадило плату за вхід для одноденних відвідувачів. Спочатку збір становив 5 євро і діяв у найзавантаженіші дні з квітня по липень, але згодом його застосування розширили.

Новообраний мер Венеції Сімоне Вентуріні заявив про можливість підвищення збору до 50 євро. Натомість колишній мер Массімо Каччарі назвав цю практику «варварством» і закликав її скасувати.

«Немає жодного іншого міста в Італії чи Європі, до якого потрібно купувати квиток на вхід, ніби це музей. Це нецивілізовано і суперечить конституції», — заявив він.

Джерело: unian