User Safety: safe
Ігор Луценко скаржиться на суддю Ларису Гольник
Ігор Луценко наголошує, що сайт Kritika.news є частиною російської інформаційної мережі.
Вища рада правосуддя прийняла до розгляду скаргу щодо дій судді Октябрського районного суду міста Полтави Лариси Гольник.
Ініціатор звернення, колишній народний депутат, учасник АТО, а нині сержант ЗСУ, Ігор Луценко, звинувачує суддю в участі в цілеспрямованій дискредитаційній кампанії проти нідерландської правозахисниці Маріам Ламберт, яка займається порятунком та поверненням депортованих до РФ українських дітей. Для цього Гольник використовувала матеріали з анонімного сайту, заблокованого в Україні через зв'язки з Росією.
Як повідомляє Ігор Луценко на своїй сторінці у Facebook, суддя Лариса Гольник неодноразово розміщувала у своєму профілі в соціальній мережі Facebook гіперпосилання на матеріали ресурсу Kritika.news. У текстах невідомих авторів, які поширювала суддя, містилися бездоказові звинувачення на адресу представниці благодійної організації "Orphans Feeding Foundation" Маріам Ламберт у «шахрайських діях з благодійними коштами» та нібито «діях на користь російської сторони».
Ігор Луценко наголошує, що сайт Kritika.news є частиною російської інформаційної мережі. Його діяльність на території України була офіційно визнана шкідливою та заблокована рішенням Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації. Військовослужбовець переконаний, що представниця судової влади не могла випадково посилатися на подібні джерела, і прямо звинувачує її в участі у замовній кампанії.
«Очевидно, що з Гольник домовилися, щоб вона зайнялася розповсюдженням чорної брехні про Ламберт», – зазначає екснардеп у своєму дописі.
Він також вказує на парадоксальність ситуації, коли українська суддя ретранслює меседжі з ворожих майданчиків: «Тобто виявилося, що Гольник є рівно тим, у тому, у чому вона звинувачувала Маріам Ламберт – поширювачкою російських наративів, дискредитаторкою України та її друзів».
Наразі скарга Луценка з викладеними фактами вже офіційно прийнята Вищою радою правосуддя до розгляду.
За інформацією Луценка, поява дискредитаційних матеріалів проти Маріам Ламберт пов’язана з її конфліктом із командою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.
Як стверджує ініціатор скарги, представники омбудсмена нібито привласнили десятки тисяч євро, які нідерландська правозахисниця залучила для проведення операцій із порятунку депортованих українських дітей. Після цього Ламберт публічно звернулася до Президента України з проханням ініціювати ревізію діяльності Офісу Уповноваженого ВРУ. Луценко зазначає, що саме у відповідь на цей крок в інформаційному просторі розпочалася кампанія з «чорного піару» проти нідерландки, до якої, за його версією, і долучилася суддя Гольник.
Варто нагадати, що авторитет Маріам Ламберт в Україні підтверджений на державному рівні: у 2022 році вона була нагороджена Президентом України Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за вагомий особистий внесок у підтримку державного суверенітету та популяризацію нашої держави у світі.
Раніше Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відкрила справу проти Лариси Гольник за скаргою голови ГС «Останній Бастіон» Геннадія Сікалова. У ній суддю звинувачують у незаконному зборі та використанні конфіденційної інформації про скаржника та його родину. Згідно з матеріалами справи, Гольник ймовірно отримала незаконний доступ до інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи «Аркан», звідки отримала дані про перетин кордону колишньою дружиною Сікалова. Здобуту інформацію з обмеженим доступом суддя, як стверджується у скарзі, передала своєму чоловікові, який згодом оприлюднив її у Facebook.
Якщо ВРП встановить факт порушення суддівської етики у цих епізодах та підтвердить нові звинувачення від Ігоря Луценка, Ларисі Гольник може загрожувати дисциплінарна відповідальність аж до звільнення з посади судді.