Україна готова до атак з білорусі – командувач Нацгвардії
Україна готова до можливих атак з боку Білорусі – командувач Нацгвардії
Україна готова до можливих спроб прориву російських військ з північного напрямку, зокрема через Чернігівщину чи Чорнобильський район. Про це заявив командувач Національної гвардії генерал-майор Олександр Півненко в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За його словами, якщо Росія зможе мобілізувати 70 тисяч військових для наступу з території Білорусі, загроза для України стане реальною. Однак Збройні Сили України роблять усе можливе, щоб ворог не зміг зібрати такий резерв.
"Основна мета росіян – розтягнути наші сили, щоб швидше просуватися вглиб території. Але для цього потрібні ресурси – знайти 70 тисяч боєздатних військових. Хай спробують. А ми зробимо все, щоб вони їх не знайшли", – наголосив Півненко.
Командувач також зазначив, що на Чернігівському напрямку вже діє російський центр спеціального призначення "Сенеж". Водночас він висловив сумнів щодо швидкої організації нового наступу з боку РФ, адже російські війська зазнають значних втрат на Покровському напрямку.
"Якщо з’являться ознаки того, що противник планує вихід на півночі – на Чернігівському чи Чорнобильському напрямках – ми до цього готові. 2022 рік тут уже не повториться", – запевнив Півненко.
Реакція на заяву Зеленського щодо Білорусі
Раніше президент України Володимир Зеленський дав тиждень білоруському лідеру Олександру Лукашенку на виведення російської військової техніки, яка використовується для ударів по Україні. У разі невиконання цього вимоги Україна вживе відповідних заходів.
У Кремлі відреагували на ці слова. Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Володимир Путін та Олександр Лукашенко обговорять "агресивні заяви" з боку України найближчим часом.
Пєсков назвав заяву Зеленського "втручанням у внутрішні справи іншої країни та посяганням на її суверенітет".