Масований блекаут у Севастополі через атаку безпілотників
Масована атака безпілотників спричинила масштабний блекаут у тимчасово окупованому Севастополі
У ніч на 24 червня тимчасово окупований Севастополь повністю залишився без електропостачання після масованої атаки безпілотників. Вибухи цієї ночі чули в кількох районах Криму.
Призначений Росією "губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв підтвердив, що причиною блекауту стала атака на енергетичну інфраструктуру міста. За його словами, "у результаті атаки ворога на нашу енергетичну інфраструктуру місто тимчасово залишилося без електропостачання".
Моніторингові ресурси та очевидці повідомляли про численні вибухи, які лунали протягом усієї ночі в різних районах окупованого півострова. Основною ціллю атаки, за даними видання "Кримський вітер", стала Балаклавська теплоелектростанція — один із ключових об'єктів енергосистеми Криму.
Окупаційна влада наразі оцінює масштаби пошкоджень. Місцевих жителів закликали економити заряд мобільних телефонів до відновлення електропостачання.
Вибухи в інших районах Криму
Про вибухи повідомляли також жителі Бахчисарая, Керчі та району гори Ай-Петрі, де розташована радіолокаційна станція радіотехнічного батальйону Повітряно-космічних сил РФ.
Очевидці зафіксували пожежу біля села Шафранне, що на захід від військового аеродрому "Гвардійське". Це місце відоме як одна з точок запуску російських ударних безпілотників типу "Шахед"/"Герань".
За даними моніторингових каналів, внаслідок атаки дронів зайнялися склади 133-ї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення Чорноморського флоту РФ (в/ч 73998).
У Сімферополі зафіксовано перепади напруги, а масштабне аварійне відключення світла торкнулося центральної частини півострова. Без електропостачання залишилися, зокрема, села Красногвардійського району.
Ситуація в Криму: останні події
Раніше повідомлялося, що в тимчасово окупованому Криму запровадили заборону на продаж пального. На тлі цих обмежень місцеві підприємці скаржаться на труднощі з логістикою, постачанням товарів та роботою окремих підприємств.
Зокрема, у Севастополі виникли проблеми з паливом. Окупаційна влада була змушена скасувати видачу пального за QR-кодами на автозаправних станціях "ТЕС".