Удар по Воронежу: чи використовували українці американські ракети ERAM?
Американські ракети ERAM могли бути використані для удару по російському заводу у Воронежі
Військовий експерт, засновник благодійної організації "Реактивна пошта" Павло Нарожний припускає, що під час атаки на важливе російське підприємство у сфері мікроелектроніки у Воронежі могли бути застосовані американські ракети ERAM.
"Якщо це дійсно було перше застосування ракет ERAM, то це означає, що вони працюють", – зазначив він у ефірі Radio NV.
За словами експерта, йдеться про розробку на основі авіаційної бомби вагою 250–270 кг, оснащеної турбореактивним двигуном. Дальність польоту ракети становить до 500 кілометрів.
"Найголовніше – це кількість, яку нам поставлять: 3,5 тисячі одиниць. Це величезна цифра. Якщо Storm Shadow чи SCALP надходять десятками на місяць, то тут – тисячі", – наголосив Нарожний.
Він додав, що якщо дві ракети ERAM невеликої вартості змогли завдати суттєвої шкоди заводу у Воронежі, то в майбутньому підприємство може бути знищене повністю. Надходження такої партії ракет значно посилить ударні спроможності України на відстані до 500 км від кордону.
Удар по заводу напівпровідників у Воронежі
22 червня в російському Воронежі пролунали потужні вибухи. Сили оборони України атакували місцевий завод напівпровідникових приладів – АТ "ВЗПП-С", одне з ключових підприємств РФ у сфері мікроелектроніки.
Генеральний штаб ЗСУ підтвердив успішний удар по заводу, зазначивши, що під час операції були використані високоточні крилаті ракети повітряного базування. Підприємство виробляло електронні компоненти для російського ракетного озброєння та систем протиповітряної оборони.