⚡ Терміново
UkrPulse
Зброя

Українські удари знищують російські центри космічного зв'язку

· 2 хв читання
Українські удари знищують російські центри космічного зв'язку
Українські військові цілеспрямовано знищують російські центри космічного зв'язку, щоб позбавити ворога можливості організувати зв'язок на фронті. Експерти зазначають, що через такі атаки росіяни втрачають здатність керувати дронами, вести розвідку та навігацію, оскільки їхні супутникові системи виявляються неефективними.

ЗСУ руйнують центри космічного зв'язку РФ, щоб позбавити росіян зв'язку на фронті

Сили оборони України завдають ударів по центрах космічного зв'язку Російської Федерації, оскільки Москва використовує їх для забезпечення зв'язку безпосередньо на лінії фронту. Про це в ефірі Radio NV розповів ветеран російсько-української війни, майор у відставці Олексій Гетьман.

"Центри космічного зв'язку обслуговують роботу геостаціонарних супутників. Вони фактично виступають хабами для супутникового інтернету, які росіяни намагаються використовувати замість "Старлінка". Це вкрай важливо для них," – зазначив експерт.

За його словами, через такі центри російські війська намагаються організувати зв'язок на передовій для керування дронами, ведення розвідки та навігації. "Ми руйнуємо їхні можливості. Їм вимкнули "Старлінки", і тепер вони намагаються використовувати власні супутники. Але через центри космічного зв'язку можна безпосередньо на лінії бойового зіткнення користуватися зв'язком," – пояснив Гетьман.

Він також нагадав, що раніше Росія погрожувала збивати західні супутники, які допомагають Збройним Силам України. Однак, на думку експерта, реалізувати таку загрозу складно, тоді як українська тактика виявилася більш ефективною.

"Супутники ми, звісно, збивати не будемо – це складна річ. А от центри космічного зв'язку вже пошкоджено. Я думаю, що й надалі будемо завдавати ударів. Наша мета – позбавити російську армію можливості якісного зв'язку на лінії бойового зіткнення," – підкреслив Гетьман.

За його словами, після відключення "Старлінків" у росіян виникли проблеми зі зв'язком, і вони намагаються їх компенсувати, але Україна не дає їм такої можливості.

Попередні удари по російських об'єктах

Раніше Сили оборони України завдали удару по центру космічного зв'язку "Дубна" під Москвою. Внаслідок атаки було уражено апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, яку Росія використовувала для супутникового зв'язку. Також постраждала прилегла будівля.

Згодом аналітики Defence Express повідомили про ураження центру космічного зв'язку "Владимир" у Владимирській області. Офіційної інформації про точні наслідки удару немає, проте експерти припускають, що було знищено або пошкоджено ключові об'єкти інфраструктури.

Джерело: unian